magbo system

WARSZTATY O EMPATII

Serdecznie zapraszam na cykl trzech warsztatów

skierowanych do rodziców dzieci ze spektrum autyzmu

 

WARSZTAT 1

O roli empatii w codzienności rodzica dziecka z autyzmem – warsztat wprowadzający.

W czasie warsztatu porozmawiamy o empatii, o tym jaka postawa i jakie komunikaty ją wspierają, a jakie blokują. Poszukamy strategii na to jak mówić i jak słuchać by zwiększyć szanse na bycie w kontakcie ze sobą i z innymi. Sprawdzimy jak empatia może nas wesprzeć w byciu blisko samych siebie i blisko naszych dzieci ze spektrum.

 

WARSZTAT 2 

O empatii dla siebie w codzienności rodzica dziecka z autyzmem.

W czasie warsztatu porozmawiamy o naszych uczuciach i potrzebach, o tym co w codzienności rodzica dziecka ze spektrum bywa największą radością, a co największym wyzwaniem. Spotkamy się m.in. z naszymi wewnętrznymi krytykami i krytyką otoczenia, a potem poznamy strategię jak skorzystać z tego o czym nam mówią. Sprawdzimy również co możemy zrobić by być bliżej samych siebie i bardziej zadbać o własne zasoby.

 

WARSZTAT 3 

O empatii dla dziecka ze spektrum autyzmu.
Więcej informacji wkrótce.

 

METODY PRACY:

Pracować będziemy metodą warsztatową stosując m.in. ćwiczenia w parach, trójkach i moderowane dyskusje. Warsztaty będą również zawierały elementy wykładu teoretycznego.

Będzie przestrzeń na to by posłuchać, porozmawiać i podzielić się swoim doświadczeniem oraz by doświadczyć empatii i przećwiczyć nowe sposoby reagowania.

 

OSOBA PROWADZĄCA:

Monika Szpigielska – Trener Komunikacji opartej na Empatii i autorka bloga autystycznieempatycznie.pl, mama trzech chłopców w tym 7-latka z autyzmem.

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Warsztaty odbywają się w Warszawie.

Warsztat odbędzie się po zebraniu minimalnej liczby uczestników.
Liczba miejsc ograniczona.

 

UDZIAŁ W WARSZTATACH

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszę o zgłoszenia na adres mailowy: autystycznieempatycznie@gmail.com

 

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W WARSZTATACH