6 komentarzy

 1. Kasia Chudziak
  11/04/2017

  Bardzo pomocny post, na pewno każdy powinien go przeczytać z mojego punkt widzenie przed wizytą u jakiegokolwiek dziecka. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że dzieci z autyzmem szczególnie potrzebują wyrozumiałości i szanowania ich przestrzeni, ale myślę, że odwiedzając jakiekolwiek dziecko powinno się brać pod uwagę, że to ich dom, ich przyzwyczajenia i należy je szanować, bo dzieci to ludzie, troszkę mniejsi ale tacy, którzy zawsze zasługują na szanowanie ich zachowań, przyzwyczajeń czy nastrojów. Uważam, że skupienie swojej uwagi i zainteresowanie należy się każdemu zarówno dorosłym jak i dzieciom, a o tym często wielu ludzi zapomina, mówią wszystko przy dziecku ignorują jego zdanie czy chęć wypowiedzenia się.
  Myślę, że dzieci z autyzmem pokazują po prostu bardziej dobitne to na co większość dzieci chciałoby zwrócić uwagę dorosłych. Post z pewnością pomoże wszystkim tym, którzy chcieli by mieć jasne wytyczne tego co unikać a co jest mile widziane. Ja osobiście pierwszy raz spotkałam się z takimi konkretnymi informacjami, gdzie wszystko jest wytłumaczone i nie ma żadnych wątpliwości 🙂
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz

  • Autystycznie Empatycznie
   13/04/2017

   Kasiu dziękuję Ci za tak długi komentarz. Bardzo bliskie jest mi to co napisałaś nt. szacunku do dzieci i bardzo miło mi, że uważasz wpis za pomocny i konkretny.
   Pozdrawiam Cię serdecznie

   Odpowiedz

 2. Gosia Ostrowska
  15/05/2017

  Jesteś mama chłopca z autyzmem i fantastycznie, że dzielisz sie z inymi swoją wiedzą i doswiadczeniem. Jestem po lekturze kilku ksiazek o autyzmie i aspergerze i wiem ze musi być Wam czasem bardzo ciężko. Takie wpisy sa bardzo potrzebne i wciąż jest ich za mało. A Twojego bloga chętnie odwiedzam. Cudownie, ze masz czas i siłę dzielić się z czytelnikiem swoim doświadczeniem.

  Odpowiedz

  • Autystycznie Empatycznie
   16/05/2017

   Gosiu czasem faktycznie jest ciężko, ale myślę sobie, że każdemu rodzicowi czasem jest, niezależnie od tego czy dziecko ma jakieś trudności czy też nie. Mi olbrzymią siłę daje wiara w to, że bycie blisko mojego dziecka i jego emocji sprawi, że to co najtrudniejsze dla większości osób z autyzmem czyli bliskie relacje stanie się dla mojego Synka zupełnie naturalne i ważne.
   I dziękuję Ci jeszcze za komentarz bo dzięki temu poznałam Twojego bloga.
   Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

   Odpowiedz

 3. Bielecki.es
  15/05/2017

  Wiele osób nie wiej jak się zachować przy pierwszym kontakcie z takim dzieckiem. Ten wpis w krótkich słowach tłumaczy najważniejsze sprawy w tym temacie.

  Odpowiedz

 4. Katarzyna
  16/05/2017

  Nigdy nie miałam okazji spotkać się z nikim z autyzmem, ale dziękuje za te cenne rady poniewaz pozwalają mi mieć możliwość prawidłowej reakcji i podejścia do osoby autyzmem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top
mobile desktop